E FUNDIT/ Ja pamjet e videomaterialit qe vertetojne se Vuçiq është “aktor i përkryer”

E FUNDIT/ Ja pamjet e videomaterialit qe vertetojne se Vuçiq është “aktor i përkryer”.Videoja që vërteton se Vuçiq është “aktor i përkryer”.Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në vazhdimësi është “shquar” për viktimizim.Gjatë ditës së djeshme pas takimit që kishte me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe strukturat ilegale në veri të Mitrovicës, Alaksandar Vuçiq gjatë një pjese të konferencës, ku i është drejtuar popullit të tij, të dielën e ka luajtur rolin që di më së miri, atë të viktimës.Ai në konferencë është paraqitur për herë të parë pas bisedimeve të së enjtes me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në Bruksel, në të cilat dështuan të arrijnë një marrëveshje për të shmangur tensionet si ato të 31 korrikut.Në Twitter i është publikuar një video ku ai shihet duke aktruar, me mbishkrimin “Për të përmbledhur atë që kemi dëgjuar kohët e fundit”.Vuçiq tha të dielën se është i vendosur të kërkoj një zgjidhje kompromisi me Kosovën për përdorimin e dokumenteve të identifikimit dhe targave të makinave brenda dhjetë ditëve.Ai paralajmëroi se serbët e Kosovës mund të largohen nga të gjitha institucionet nëse nuk gjendet zgjidhje për “shqetësimet” e tyre.

https://twitter.com/BoraKonj/status/1561330234854707202?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1561330234854707202%7Ctwgr%5Ebefbe35fa2844407fb3b8f7b29db54aecb1c80cf%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fvideoja-qe-verteton-se-vuciq-eshte-aktor-i-perkryer%2F